Časté dotazy, otázky
Sem vložte podnadpis

Jaké jsou výhody při koupi apartmánu Hrádeček oproti jiným rezidenčním projektům v Krkonoších?

Náš projekt je ojedinělý nejen svou lokalitou, ale i konceptem individuálního bydlení.

Hlavně tedy: nesdílíte velký bytový dům, jste vlastním pánem ve svém apartmánu. Máte svůj výhled na Krkonoše. Všechny aktivity/golf, běžky, restaurace, lyže,bobovka apod. máte dostupné pěšky a můžete zde čerpat různé benefity. Dobrá dostupnost z jiných měst a vlastní parkování jsou také výhodou.

Kdy se začne se stavbou inženýrských sítí?

V současné době končí VŘ na zhotovitele těchto sítí. Se stavbou počítáme od října 2016, zhotovitel by měl IS dostavět nejpozději do 3/2017.

Nemám bohužel tolik času jezdit pravidelně a o apartmán se starat, chci přijet jen několikrát do roka užít si víkend. Vyplatí se mi koupit apartmán?

Vyplatí si Vám varianta včetně plně zařízeného interiéru viz ceník. Zde se počítá již s vybavením, které je vhodné pro pronájem. My se o vše ostatní postaráme, zajistíme pronájem ze kterého budete mít výnos po odečtení nákladů /úklid,údržba, posekání trávníku, provize/. Tuto službu zajistíme také. Vyhrnutí sněhu v zimě z příjezdové cesty je zdarma. 

Jak probíhá nákup apartmánu?

Můžete nás kontaktovat ohledně prohlídky lokality v Mladých Bukách. Rádi s Vámi projdeme celou lokalitu a vybereme ten pravý pozemek pro Váš apartmán. Po podpisu rezervační smlouvy je nutné uhradit rezervační poplatek. Další kroky jsou následující: /kupní smlouva na pozemek, smlouva o dílo a o výstavbě/ Apartmán se staví do osobního vlastnictví majitele.

Co je prosím zahrnuto v pořizovací ceně apartmánu?

V ceně je kromě výstavby apartmánu také příslušný pozemek včetně parkovacího místa. V ceně je i výstavba inženýrských sítí včetně příjezdové komunikace od hotelu Grund resort. Ve variantě včetně interiéru je zahrnuto vše nutné pro pronájem dle specifikace projektu.

V případě pronájmu zařízeného apartmánu je možné si osobní věci někde uschovat?

Ano součástí apartmánu je technická místnost a lyžárna, kam si lze vybavení či další věci zamknout.

Jaký energetický štítek bude mít apartmán 2KK nebo 3KK?

Pro oba typy apartmánů máme energetický štítek B velmi úsporný. Počítá se i s osazením solárních panelů.


Jak si rovná střecha a otevřená terasa poradí s metrem a více sněhu? Nebude tam zatékat? Děkuji 

Posledních dvacet let (v západní Evropě déle) se používají difúzní fólie, které jsou naprosto bezproblémové. V našem případě je to Sika Sikaplan 15 G. Výhoda tohoto materiálu z mého pohledu spočívá i v tom, že s ním mohou pracovat pouze firmy proškolené a certifikované výrobcem. To dává záruku nejen kvalitního materiálu, ale i kvalitní práce.

Co se týká množství sněhu, je to jen otázka dobře spočítané statiky. Navíc sníh, který napadne na plochou střechu leží a pak roztaje - nepohybuje se. Většina defektů střech způsobených sněhem je způsobena právě pohybem sněhu (který na střeše namrzá) po střešní šikmině, hromaděním v úžlabích a u vikýřů. Nic takového se na ploché střeše neděje.

Ještě jedna poznámka: slabinou u plochých střech jsou vnitřní vtoky, které musí být na zimu vyhřívané, aby nezamrzly. V našem případě jsme vnitřní vtoky nenavrhli, ale vyspárovali jsme střechu dozadu a použili jsme standardní žlab a svody, u kterých k zamrzání nedochází.

I když to bude možná znít zvláštně, tak dobře provedená plochá střecha je do horských podmínek nejlepší.