Standardy
Sem vložte podnadpis

  • STANDARDY vnějších částí domu

Základy - založení na základových pasech z prostého betonu šířky 600 mm. Pasy jsou navrženy do nezámrzné hloubky. Základová deska vyztužená kari-sítí.
Svislé a vodorovné konstrukce - objekt je navržen jako sloupková dřevostavba. Stěny jsou tvořeny sloupky 160 x 80 mm. Střecha je lemována ztužujícím profilem 240 x 240 mm. Střecha je nesena krokvemi 100 x 240 mm.
Hydroizolace - hydroizolaci spodní stavby tvoří modifikovaný asfaltový pás, který slouží zároveň jako ochrana proti radonu. Střešní krytina je navržena z difúzní fólie SIKAPLAN.
Tepelné a zvukové izolace - svislé stěny jsou izolovány minerální vatou v celkové tlouště 260 mm (160+100). Střecha bude opatřena tepelnou izolací z minerální vaty v tloušťce 240 mm a spádovým klínem z polystyrénu v minimální tloušťce 100 mm. V podlahách na terénu bude použito izolačních desek Polystyrén EPS 100 S STABIL v celkové tloušťce 100 mm. Dům bude splňovat energetický štítek B - velmi úsporný.
Klempířské výrobky - oplechování je navrženo z hliníkového plechu v šedé barvě. Oplechování parapetů je navrženo ze systémových prvků v šedé barvě. 
Okna a dveře - okna jsou navržena dřevěná otvíravá a sklopná, zasklená izolačním dvojsklem s U=1,0 W/m2K. Stejná specifikace platí i pro vchodové dveře.
Vnější povrchy stěn - stěny objektu jsou opatřeny silikonovou omítkou bílé barvy doplněnou dřevěným obkladem stěny a podhledu lodžie. Sokl je obložen tmavě šedým kamenem.
Parapety - venkovní parapety jsou navrženy ze systémových prvků v šedé barvě.
Zdravotní technika - objekt bude napojen na vodovod a kanalizaci, které se nachází na pozemku. Teplá voda bude připravována v zásobníku tepla umístěném v technické místnosti. Protože vzdálenost některých zařizovacích předmětů od zásobníku je značná, bude zřízena cirkulace.

Oplocení pozemku -  formou živého plotu,pozemek bez opěrných zdí a podezdívek, pozemek cca 750 m2
Zpevněné plochy - chodníček před vchodové dveře - zámková dlažba šedá 40 mm, BEST KLASIKO, dle PD, délka max. 10m
Okapový chodníček - ano, š.0,5m
Hrubé terénní úpravy - rozhrnutí zeminy vytěžené na pozemku, zemina navíc nebo odvoz za příplatek

Fotovoltaika v ceně domu!
Letní terasa - v ETAPĚ II součástí ceny

  • STANDARDY vnitřních částí domu

Vnitřní dveře - vnitřní dveře i zárubně jsou bílé, křídla Sapeli Elegant 10, zárubně obložkové ocelové
Dlažba - v celé ploše domu - keramická dlažba ABK DOCKS BONE 60 x 60 cm se soklem ze stejného materiálu. 
Podhledy - v celém objektu jsou navrženy sádrokartonové podhledy. V obývacím pokoji je navržen dřevěný podhled z palubek. Podhledy budou použity pro zapuštění světel. 
Vnitřní povrchy stěn a stropů - povrch stěn a příček bude opatřen nátěrem ve standardu PRIMALEX POLAR bílá. Dřevěné stěny budou opatřeny lazurovacím nátěrem. 
Vytápění - hlavním zdrojem teplé vody bude elektrokotel 160l umístěný v technické místnosti. V jednotlivých místnostech je podlahové vytápění, v koupelnách je elektrické podlahové topení doplněné topným žebříkem. Fotovoltaika na střeše budovy je primárně na podporu ohřevu TUV
Větrání - v domech není navrženo řízené větrání. Místnosti budou větrány přirozeně - okny. Pro koupelny a technické místnosti je navrženo podtlakové větrání s vyústěním nad střechu. Do venkovního prostředí bude vyústěna i digestoř. 
Elektroinstalace - dům bude vybaven satelitní anténou a rozvodem STA do všech obytných místností. Dům bude vybaven EPS

      Koupelna:

Na stěně za umyvadlem bude zrcadlo na šířku celé místnosti, zadní stěna sprchového koutu bude obložena skleněným obkladem AGC Matelac respektive Lacobel ve třech volitelných odstínech (White, Yellow, Fuchsia, Matelac Silver Bronze). Neobložené plochy stěn a strop budou opatřeny omyvatelnou malbou Dulux Kitchen and Bathroom matt v odstínu sněhově bílá. Sprchový kout bude oddělen pevnou skleněnou zástěnou. V koupelně bude použit klozet ROCA THE GAP a umyvadlo se skříňkou JIKA CUBITO. U umyvadla a ve sprše budou použity baterie OPTIMA VALETA.


Nadstandardní / příplatkové provedení pro případ pronajímání

     Obývací pokoj:

Jedna stěna a strop budou obloženy dřevěným obkladem. Ve stěnové nice za televizorem bude provedena stěrka s imitací betonu. Obklad za kuchyňskou linkou je navržen z jednoho kusu skla Lacobel. Dlažba Siko nebo ABK Docks bone. Obývací pokoj bude ve variantě za příplatek zařízeného interiéru vybaven vestavěnou kuchyňskou linkou s varnou deskou, malou lednicí a dřezem, skříňkou pod televizor, LED televizorem, rozkládácí sedací soupravou Polstrin Arkas, křeslem Polstin FR  a konferenčním stolkem. U sedací soupravy bude koberec. Okno na terasu bude stíněno závěsy, na stěně za sedací soupravou bude umístěn obraz.

Předsíň:

Předsíň bude vybavena sestavou šatní skříně, věšákové stěny a zrcadla.

Ložnice:

Keramická dlažba ABK Docks Bone 600x600mm /ve standardu/,

Ložnice bude vybavena atypickým dvoulůžkem  180 x 200 cm s úložným prostorem, příčkovým laťkovým roštem, matrací v pratelném potahu, čelo čalouněné koženkou. V ložnici jsou navrženy noční stolky .

V ložnici je navržena atypická skříňová sestava, v jejíž nice bude stůl

Nástěnné svítidlo sádrové přisazené Astro Aria, opatřeno béžovou malbou, stmívatelné, Nástěnné svítidlo Astoro Bevel Round, průměr 600mm, bílá


Koupelna:

Zápustné stropní svítidlo stavitelné Rendl Light Studio Tria 2 MR16, bílá barva

Ostatní doplňky viz standardní vybavení nebo u vyžádání V RK.


NENÍ SOUČÁSTÍ Stavby

  • interier, stavební dozor, který jsme pro Vás vysoutěžili a náklady se tak rozdělí na všechny klienty z druhé etapy

Stavební firma si vyhrazuje právo na změnu dodavatele a typy materiálů při zachování cenové relace a kvality.

Detailní standardy interiéru pro 2KK i 3KK Vám rádi zašleme na vyžádání